Casaio, Carballeda de Valdeorras

Palco lembrado

Corpus Christi
Cristina

Parroquia de San Xurxo de Cereixo, A Estrada

Palco vivo

Romería San Xorxe de Cereixo
Rubén

As Nogais, Lugo

Palco vivo

Feira da Empanada e outros Produtos dos Ancares
Rubén

Santa Eulalia de Quintá de Cancelada, Becerreá

Palco lembrado

Festa da Gaita
Rubén

Barcala, Santa Mariña, A Estrada

Palco fósil

Preto está a capilla de San Xoán do Caeiro, onde os transeúntes máis devotos detense para elevar as súas plegarias. Agora tamén chamdaa Capilla de San Huberto pola devoción que tenlle os cazadores.
Cristina Conde Escaloni

Aldurfe, Riotorto, Lugo

Palco fósil

San Pedro
Vicente Gil

Catoira

Palco lembrado

Festa de San Antonio (agosto) e Festa de Santa Lucía (13 decembro).
Cristina Conde Escaloni

As Lamelas, Ousá, Friol

Palco reapropiado

Virxe das Dores
Laura Lamas Abraira

Ousá, Friol

Palco lembrado

Virxe das Dores
Laura Lamas Abraira

Prado, Friol

Palco fósil

Corpus Christi
Laura Lamas Abraira

Santa Marta, Friol

Palco fósil

Santa Marta
Laura Lamas

Guidriz, Friol

Palco fósil

Santiago Apóstol
Laura Lamas Abraira

Vicinte, Outeiro de Rei

Palco reapropiado

Virxe da Fátima
Laura Lamas Abraira

Francos, Outeiro de Rei

Palco fósil

San Benito
Laura Lamas Abraira

Outeiro (San Salvador do Outeiro das Camoiras), Lugo

Palco vivo

San Salvador
Laura Lamas Abraira

O Acevro, A Pontenova

Palco reapropiado

San Antonio
Laura Lamas Abraira

A Muxueira, Riotorto

Palco fósil

San Lourenzo
Laura Lamas Abraira

Espasande de Abaixo, Riotorto

Palco reapropiado

Nosa Sra. do Rosario
Laura Lamas Abraira

Aldurfe, Riotorto

Palco fósil

Santa Marina e San Pedro
Laura Lamas Abraira

Galegos, Riotorto

Palco fósil

A Ascensión
Laura Lamas Abraira

Chacín, Riotorto

Palco reapropiado

San Pedro Fiz
Laura Lamas Abraira

Santa María de Tardade, Vilalba, Lugo.

Palco fósil

Sta. María
Vicente Gil

Lubre, Concello de Ares

Palco fósil

Santa Eulalia de Lubre
Edu

Barallobre, Fene

Palco vivo

Santiago de Barallobre
Edu

Souto, Betanzos

Palco fósil

Santa María
Edu

Lourido, Vilarmide, Riotorto, Lugo

Palco fósil

Nuestra Sra. de la Piedad
Vicente Gil

Sanamede do Monte, A Baña

Palco fósil

San Mamede
Proxecto PALCOS

Santa María de Páramos, Val do Dubra

Palco fósil

San Antonio/ Virxe do Carme
Proxecto PALCOS

San Miguel de Cabanas, A Baña

Palco fósil

San Miguel
Proxecto PALCOS

Baamonde, Teo

Palco lembrado

San Xorxe
Proxecto PALCOS

Luou, Teo

Palco lembrado

Festa da Ascensión
Proxecto PALCOS

Rarís, Teo

Palco fósil

San Miguel de Rarís
Proxecto PALCOS

San Xián, Teo

Palco reapropiado

San Xoán
Proxecto PALCOS

Santo André de Trobe, Vedra

Palco fósil

Festa da Nosa Señora do Carme
PROXECTO PALCOS

Pombeiro, Pantón

Palco reapropiado

Virxe das Neves
Proxecto PALCOS

San Martiño de Anllo, Sober

Palco fósil

San Martiño
PROXECTO PALCOS

Proendos, Sober, Lugo

Palco fósil

Festa de San Amaro
Proxecto PALCOS

Guindivós, Sober, Lugo

Palco fósil

Festa do Santiago e Santa Ana
Proxecto PALCOS

Celeiro de Mariñaos, Barreiros, Lugo

Palco vivo

O descoñezo.
Vicente Gil

O Mosteiro, Riotorto, Lugo

Palco reapropiado

O descoñezo
Vicente Gil

Quintáns, Troitosende, A Baña

Palco fósil

Santa Lucía de Troitosende
Paula

Oca, Ames, Ames

Palco reapropiado

Virxe do Corpiño, Oca
Miguel Loureiro

San Fiz, Pantón, Lugo

Palco vivo

San Fiz
José Antonio

Cacheiras

Palco lembrado

San Simón- San Antonio
Fototeca Arquivo de Teo

Cacheiras, Teo

Palco fósil

San Simón- San Antonio
Fototeca Arquivo Teo

A Reigada, Monforte de Lemos, Lugo

Palco vivo

Virxe da Ascensión
Lucía

Canabal, Sober, Lugo

Palco fósil

Virxe do Rosario
Fátima

Toldaos, Pantón, Lugo

Palco fósil

Festa do Corpus
Fátima

Vista Alegre, Soutolongo, Lalín

Palco fósil

Santa María (15 e 16 de agosto)- Festa da Pascua (Domingo de Pascua)
Xoán Carlos

A Xesta, Xesta, Lalín

Palco reapropiado

A Virxe do Carme (último domingo de xullo e o lunse seguinte a ese domingo)
Xoán Carlos

Parroquia de San Vicente de Pedreda, Lugar Abuín, 27191, Lugo

Palco lembrado

Palco da festa
Víctor

Fronton,Panton, Lugo

Palco fósil

San Xoan
Susana

Xullán, Bóveda

Palco reapropiado

Festa de San Pedro
A Casa da Memoria

Celeiro de Mariñaos, Barreiros , Lugo

Palco vivo

Descoñézoo
Vicente

Canabal, Sober, Lugo

Palco fósil

San Román de Acedre
Laura

Doade

Palco vivo

Virxe do Carme
ANTONIO RODRIGUEZ ALVAREZ

A Granxa, Boqueixón

Palco fósil

San Lorenzo da Granxa
Mario

San Pedro de Sarandón, Vedra

Palco vivo

San Pedro
Fátima

Oroso, Ordes

Palco fósil

San Martiño
Eduardo Pozo

O Outeiro, Vedra

Palco reapropiado

San Miguel
Pablo Ferrer

Vilariño, Teo

Palco fósil

Santo Tomás de Vilariño
Adrián de la Torre

A Pedra, Morgadáns, Gondomar

Palco reapropiado

Santiago
Francisco García Fernández

San Mateo, Ferrol

Palco fósil

San Mateo
José Antonio

A Raña, Orbán, Vilamarín

Palco reapropiado

A festa do Carme
Oratinhodosdentes

O Hío, Cangas

Palco vivo

Utilizado polas bandas da zona para tocar a súa música
Hugo Costas Pereira

O Val Sobral, Soutomaior

Palco fósil

Victoria Reinoso

Igrexa de San Martiño, San Martiño, Moaña

Palco fósil

San martiño
Xosé Paz Miranda

San Xián de Artes

Palco reapropiado

Festa de San Xian
Hugo

Narón

Palco lembrado

Santa Cecilia
Yasmín Gómez Corral

San Xurxo da Touza, concello de Taboadela

Palco vivo

Festa na honra de San Bartolomeu
María R.

Nigrán, Chandebrito

Palco lembrado

San Xosé
Palco de San Xosé de Chandebrito

Fene, A Coruña

Palco fósil

Festa de San Juan
Carla Pérez Gónzález

Piñor, Barbadás, Ourense

Palco lembrado

San Lorenzo
Breixo Varela Morales

Barbadas

Palco vivo

San Lourenzo/ As Neves
Breixo Varela Morales

Touceda, Alba, Pontevedra

Palco vivo

Stanta María/ Corpus
O Roque

Tourón, Pontecaldelas

Palco reapropiado

O Roque

Toén, Ourense

Palco reapropiado

Festas de Toén
Marcos

O Castro de Beiro, O Castro de Beiro (Santo André), Ourense

Palco fósil

Adrián Martínez

Xinzo de Limia

Palco vivo

Santo Tomás
Lucía

Bouzadrago

Palco reapropiado

-
María

Mexide

Palco reapropiado

-
María

Lobios

Palco reapropiado

María

Santo André de Comesaña, Vigo (Pontevedra)

Palco vivo

Festas da Nosa Señora do Rosario
Palco de Santo André de Comesaña

Santa Mariña de Cabral, Vigo (Pontevedra)

Palco vivo

Festas da Virxe das Dores, da Virxe das Candelas, de San Blas e de Santa Mariña
Palco de Santa Mariña de Cabral

Teis, Vigo (Pontevedra)

Palco vivo

Romaría da Nosa Señora da Guía
Sabela Prieto

Mondariz-Balneario

Palco fósil

Festas locales
Saleta

Amio, Santiago de Compostela

Palco vivo

Bandas de gaiteiros
Pablo Domínguez

Catoira

Palco fósil

Festas de San Antonio de Catoira.
Cristina Conde Escaloni

Parroquia de Couboeira

Palco reapropiado

Fiesta de Santa Magdalena, hacia el 22 de julio
Antonio Pita Marcos

Santalla, Santa Eulalia de Rioaveso, Cospeito

Palco reapropiado

Festas na honra á Santa Eulalia
Tomas Corredor

Alongos, Toén

Palco vivo

Festas de San Roque
Sofía Fernández Iglesias

Alongos, Toén

Palco vivo

Festas de San Roque
Sofía Fernández Iglesias

Setecoros, Valga

Palco fósil

San Xosé
Fátima

Golada

Palco lembrado

San Martin
Luis

A Magdalena, Santa Eufemia, Celanova

Palco vivo

Festa da Magdalena
Diego Vázquez Dapía

Mercurín (Ordes)

Palco fósil

San Clemente e Santa Lucía
Lucía

Dorrón, Sanxenxo

Palco vivo

Festa da Virxe do Carmen
Diego Fernández, Sergio Mendes

Santa María de Teo- TEO

Palco vivo

Festa do Carme
María Paz Torres

San Nicolau, Mirallos, A Peroxa

Palco reapropiado

Romería da Nosa Señora da Saúde
Jose Manuel Fernández Fernández

O pino

Palco fósil

A Madalena de Castrofeito
yago manteiga vazquez

A PEDREIRA, PALMOU, LALÍN

Palco lembrado

San Xoán e San Antonio (na fin de semana máis próxima ao 24 de xuño)
Xoán Carlos

trobe vedra

Palco vivo

Virxe do Carmen
José Manuel Domínguez González

A Eirexe, Setecoros, Valga

Palco fósil

Divino Salvador e San Caetano,
obaixoulla.gal

Valeixe

Palco fósil

Anxo da Guardia
Víctor Manuel Villar Oliveros

Valeixe

Palco reapropiado

Santa Cristina
Aroa Fernández Soares

Culleredo

Palco fósil

Festas de San Cosme
Supela.

Babela

Palco fósil

festas locais
roi

MATO, CRISTIMIL, LALÍN

Palco vivo

San Xurxo (23 de abril)
Xoán Carlos

Zas

Palco fósil

Danças das gentes do paço chamado "As Torres do Alho"
Paulo Painceiras

Vilanova dos Infantes, Celanova, Ourense

Palco vivo

O día do Cristal
Duarte

Parroquia de Amorín, concello de Tomiño

Palco vivo

Festas da Virxe da Agonía
Yeray Fernando Vergara Riveiro

San Nicolau, Mirallos, A Peroxa

Palco reapropiado

Romería da Nosa Señora da Saúde
Jose Manuel Fernández

Torroso

Palco vivo

As Dolores
Natalia G. Devesa

Santo André de Comesaña

Palco vivo

Romaría da Virxe do Rosario
Sabela Prieto García

Alongos, Toén, Ourense

Palco vivo

San Roque de Alongos
Pablo García Agromayor

Lugar Eirexe Xanza, A Pedreira, Valga

Palco fósil

Festas na Honra de Nosa Señora de Xanza
Morren

Moar, Frades

Palco vivo

Virxe do Carme y San Roque
Morren

A Silva, San Sadurniño de Goiáns Porto do Son

Palco vivo

Festa de San Caetano e Festa do Corpus
Morren

Amio, Santiago

Palco reapropiado

Monchito

Maceira

Palco reapropiado

Festa da virxe da Guía
David A. R.

Vedra

Palco vivo

San Pedro
Zósimo

Puxedo, Lobios

Palco vivo

San Antonio e Festa da malla( esta última dende fai 17 anos)
Xabier Rodríguez

Lobeira

Palco reapropiado

María

Parroquia San Xulián de Bastavales, Concello Brión, A Coruña

Palco vivo

Festa na honra do patrón San Xulián de Bastavales
Rubén

Zarracós - A Merca

Palco vivo

Festas na honra á Virxe das Neves
AAVV Zarracós

Xanza, Valga

Palco fósil

Nosa Señora de Xanza
obaixoulla.gal

Prencibe, Lobios

Palco reapropiado

-
María

Bande

Palco reapropiado

-
María

Eidián, Parroquia de Eidián, A Golada

Palco vivo

Santiago e Santa Ana
Claudia

Ermille, Santa Cruz de Grou, Lobeira

Palco reapropiado

-
María

A Illa, Entrimo

Palco reapropiado

-
María

San salvador de torno, Entrimo

Palco reapropiado

-
María

A IGREXA, GOIÁS, LALÍN

Palco vivo

San Miguel Arcanxo (festa patronal na primeira fin de semana de maio); e Virxe do Rosario (festa da xuventude, na primeira fin de semana de setembro)
Xoán Carlos

CADRÓN, LALÍN

Palco vivo

A Virxe das Hermitas (última fin de semana de maio)
Xoán Carlos

O PAZO, MADRIÑAN, LALÍN

Palco vivo

San Adrián (festa patronal na primeira fin de semana de setembro)
Xoán Carlos

BERMÉS, LALÍN

Palco vivo

Festa de Santa María (15 e 16 de agosto, festa patronal); e Festa da Pascua (no remate da Semana Santa)
Xoán Carlos

O CORPIÑO, LOSÓN, LALÍN

Palco vivo

Romaría da Virxe do Corpiño (23 e 24 de xuño)
Xoán Carlos

MÉIXOME, LALÍN

Palco vivo

San Roque e San Antonio (festa patronal, o 15 e 16 de agosto)
Xoán Carlos

Nigrán

Palco vivo

15 de Agosto Virgen de las Angustias
Gloria Lorenzo Mur

Orosa, Vilarraso, Aranga

Palco fósil

San Xusto
Ivám S.

San Roque, Vigo

Palco vivo

San Roque
Gloria Lorenzo Mur

Candean

Palco vivo

San Cristóbal de Candean
Gloria Lorenzo Mur

Santa Cristina de Lavadores

Palco vivo

Santa Cristina
Gloria Lorenzo Mur

Mondriz, Castro de Rei

Palco reapropiado

Santiago Apóstol
Ana Cancio

San Ramón, A Veiga, Lalín

Palco vivo

San Ramón Nonato (última fin de semana de agosto)
Xoán Carlos

A Costa, Anzo, Lalín

Palco vivo

Ascensión e San Xoán (último finde semana de maio)
Xoán Carlos

Cercio, Cercio,Lalín

Palco vivo

A Pascua
Xoán Carlos

A Goleta, Camposancos, Lalín

Palco reapropiado

San Cristovo, San Bieito, e Virxe do Carme
Xoán Carlos

O Camiño Novo, Mimenta, Lalín

Palco lembrado

San Lourenzo (10 e 11 de agosto)
Xoán Carlos

Golmar, Noceda, Lalín

Palco vivo

Santa Cruz (primeira fin de semana de maio), Santa María e San Roque (15 e 16 de agosto)
Xoán Carlos

Prado, Prado, Lalín

Palco vivo

Virxe das Dores (setembro)
Xoán Carlos

Eirexe, Santiso, Lalín

Palco reapropiado

San Romao, Santo Domingo e a Virxe do Rosario (primeira fin de semana de agosto)
Xoán Carlos

Santa Cristina de Lavadores

Palco vivo

Santa Cristina
Gloria Lorenzo Mur

San Pedro de Sarandon, Vedra

Palco reapropiado

Fiestas patronales de San Pedro de Sarandon 29 y 30 de junio
Paula Sánchez

Santo Andre de Trobé, Vedra

Palco vivo

Festa do Carme 15-17 julio
Paula Sánchez

Reis, Teo

Palco fósil

San Cristovo de Reis 10,15 y 16 xullo
Paula Sánchez

test2

Palco vivo

test2
test2

test

Palco vivo

test
test

CEIP do Foxo, Lugar de Foxo, A Estrada

Palco fósil

Descoñecida
Raquel

A igrexa, Xeve, Pontevedra

Palco vivo

Sta María de Xeve
María Silva Gago

San Cristovo do Eixo, Santiago de Compostela

Palco fósil

Festa de San Cristovo
Manuel

Tilve, Cerponzóns, Pontevedra

Palco reapropiado

O Patrón e Corpus
JJ Esperón (O Roque)

Pareizo, Goiás, Lalín

Palco lembrado

Virxe das Angustias
Xoán Carlos

San Martiño de Goberno, Castro de Rei

Palco vivo

Festa do San Martiño
Fran Fórneas

Outes

Palco fósil

Santa Lucía
Lino

Santa María de Cortiñán, O Bosque, Bergondo

Palco reapropiado

Festa da Virxe dos Dolores
Lourdes Purriños

O Ferro, Santa María do Alto de Xestoso, Monfero

Palco lembrado

Festa do San Roque
Antonio López

O Canedo, Val de Xestoso, Monfero

Palco fósil

Festa de San Roque
Fátima Rodríguez
Centra mapa en

Lenda

Mapa dos palcos de música construídos en Galicia desde a década de 1960. 

As categorías fan referencia ao uso actual dos palcos.

 

Política de dados